Büyük Müstakil Ev Projeleri: 4+1 ve 5+1 Müstakil Ev Örnekleri

Müstakil ev düşünenler! Daha önce sizler için müstakil ev maliyetinden ve küçük müstakil ev olarak gruplandırdığımız 2+1, 3+1 müstakil ev projelerinden detaylıca bahsetmiştik.

Şimdi de sırayı büyük müstakil ev örneklerine verdik. Bu yazımızda sizlere 4+1 ve 5+1 planlı farklı müstakil ev proje örneklerini sunacağız. Amacımız, sizi hayalinizdeki evle bir an önce buluşturmak.

O halde hemen başlayalım mı?

4+1 Müstakil Ev Örnekleri

İlk olarak sizlere farklı metrekarelerde ve tasarımlarda projelendirilmiş 4+1 müstakil ev örneklerini sunacağız. Bu modellerimiz geniş sevenlere gelsin 🙂

http://greenhomebuilder.co.uk/floorplan/z70/

320 m2 lüks planlı 4+1 müstakil ev!

Giriş kat planı!

2 katlı tasarlanan bu planda çok amaçlı bir loft kat düşünülmüş. Süper lüks 4 yatak odası, 3 banyo, ayrı kileri bulunan bir mutfak, garaj ve verandanın yer aldığı evde farklı oturma alanları sunulmuş.

Üst kat planı!

Suit şeklinde tasarlanan bir yatak odası, eğlence odası ve geniş banyolar üst katta yer alan alanlardan…

http://greenhomebuilder.co.uk/floorplan/z135/

180 m2 eğimli çatılı 4+1 müstakil ev!

Giriş kat planı!

2 katlı bu ev, çağdaş tasarımlı bir aile evi olarak sunulmakta! Farklı materyallerin kullanıldığı dış görünümüyle zamansız bir hava yakalayan bu tasarımda 4 yatak odası, 3 banyo ve 1 garaj yer almış. Çatı katı dahil her yerde kullanılan büyük pencereler, bu evin çok ışık almasını sağlamış. Giriş katta yer alan Amerikan tipi mutfak, şömineli oturma alanı ve birçok amaca hizmet eden bir depo da kullanılarak evin fonksiyonelliği arttırılmış.

Üst kat planı!

Evin yatak odalarının tamamı ve geniş bir banyo üst kat planında yer almış.

http://greenhomebuilder.co.uk/floorplan/z-246/

200 m2 4+1 müstakil ev!

Giriş kat planı!

200 m2’lik 4 yatak odalı bu planda geniş adalı mutfak, garaj, kiler ve çok amaçlı oda yer almış. Evin dış cephesinde kullanılan büyük pencereler sayesinde, gün ışığından maksimum sevide faydalanmak amaçlanmış.

Üst kat planı!

Üst kat planında yer alan yatak odaları gömme dolaplı bir şekilde tasarlanmış. Harici bir kapalı terasa doğrudan geçişi bulunan bu alanlara alternatif olarak ebeveyn banyosu kullanılmış. Çatı katında yer alan odaların ışığı alması için pencerelerden yararlanılmış.

5+1 Müstakil Ev Örnekleri

Bu modellerimiz de daha da geniş sevenlere…

http://greenhomebuilder.co.uk/floorplan/zx20/

380-400 m2 5+1 lüks müstakil ev!

Giriş kat planı!

380-400 m2 planlı bu evde 2 ayrı ebeveyn banyosuna sahip yatak odası dışında 3 ayrı oda yer almış. 4 odanın üst katta yer aldığı planda, bir tane de birinci katta…

Üst kat planı!

Modern tasarıma sahip üst kat planında geniş bir teras ile birlikte banyolu iki geniş yatak odası kullanılmış. Bunun dışında ayrı banyo ve iki oda daha yer almış.

https://enamai.lt/en/house-plans/augustinas

220 m2 5+1 modern müstakil ev

Birinci kat planı!

220 m2’lik bu planda modern ile otantik görünümün harmanı vurgulanmış. Eğimsiz yapıları sevenler için ideal olan bu örnekte dış cephe için ahşap, beton ve taşlar karıştırılmış.

İkinci kat planı!

Evin iç planında geniş bir verandanın yer aldığı girişten doğruca salona ulaşılmış. Yine giriş katta yer alan yemek odası ve Amerikan mutfak da açık planları sayesinde her odayla ilişkili hale gelmiş.

https://enamai.lt/en/house-plans/evaldas

307 m2 5+1 balkonlu müstakil ev!

Giriş kat planı!

Balkonlu müstakil ev isteyenler için 307 m2’lik bu lüks ev ideal bir seçenek. Örnek projede geniş terasın yanında iki cephede ferah balkonlar yer almış. Giriş katta yer alan şömineli lobi, açık konsept salon, yemek odası ve Amerikan mutfak sosyal yaşam alanlarını sevenler için tasarlanmış.

Üst kat planı!

Üst katta yer alan yatak odaları ferah banyolarla desteklenmiş. Yine üst katta yer alan ve balkonlara geçiş sağlayan çok amaçlı lobi de keyifli anlara daha çok olanak sağlamış.

Örneklerimiz şimdilik bu kadar. Siz de bizimle müstakil ev projelerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin!

Yorum yapın